facebook-domain-verification=d5skc2g1p8m0rl8je5e4mlm0s7l4gx
 

יישור שיניים

מי מטפל בך?

טיפול אורתודונטי הוא תהליך לתיקון הסגר הדנטלי.

מטרות הטיפול הן תיקון אסטטי ותיקון התפקוד (הפונקציה) של מערכת הלעיסה.

מתן טיפול אורתודונטי דורש מיומנות וידע נרחב ברפואת שיניים בכלל ובתחום האורתודונטיה בפרט.

החוק במדינת ישראל כיום אינו אוסר על ציבור רופאי השיניים לעסוק באורתודונטיה. מצב זה גורם להבדלי רמות עצומים בין העוסקים באורתודונטיה. יש רופאי שיניים המציגים עצמם כ"מתמחים בתחום האורתודונטיה", אולם לאמיתו של דבר ההכשרה שרכשו בַּתחום אינה אלא קורס קצר באורתודונטיה. טיפול אורתודונטי בידי אנשים שלא הוכשרו לכך עלול לגרום לתופעות לוואי קשות ולתוצאות טיפול גרועות. אלה עלולות להחריף את המצב מן הבחינה האסתטית ואפילו להשפיע על תפקוד מערכת הלעיסה.

 

איך אבחר את הרופא האורתודונט שיטפל בי או בילדיי?

האינדיקטור היחידי שהמתרפא האורתודונטי יכול לסמוך עליו בבחירת האורתודונט שיטפל בן הוא תואר מומחה באורתודונטיה. משרד הבריאות בלבד רשאי להעניק את התואר הזה. החוק במדינת ישראל קובע אילו אוניברסיטאות רשאיות ללמד אורתודונטיה. בסוף מסלול ההתמחות על המתמחים לעמוד במבחנים של המועצה המדעית של הסתדרות לרפואת שיניים בישראל. רק לאחר שעבר המתמחה בהצלחה את הבחינות הללו, יעניק לו משרד הבריאות תואר מומחה בתחום האורתודונטיה.

זִכרו כי אי אפשר להבטיח את תיקון התוצאות הקשות של טיפול אורתודונטי לקוי, והן עלולות ללוות את המתרפא כל ימי חייו. ההזדמנות לטיפול אורתודונטי זול נפוצה וזמינה, אך הטעם הערב של הטיפול הזול עלול להתחלף עד מהרה בטעמה המר של אכזבה מטיפול אורתודונטי לקוי. טיפול אורתודונטי אינו מוצר אלקטרוני אלא תוצר של מיומנות והכשרה הנרכשים לאורך שנות הכשרה ארוכות.

אנא הקפידו לבדוק את ההכשרה של האורתודונט המטפל בכם.

 

                                                                                                      ד"ר מוטי רוטמן

יישור שיניים אסתטי לבוגרים

מחפשים את החיוך המושלם? נרתעים מהמראה של "ריבועים ממתכת על השיניים"? בעבר נקשר יישור שיניים לגיל ההתבגרות בלבד. אולם כיום גם בוגרים בוחרים בטיפול של יישור שיניים ופרידה מתחושת אי הנעימות וחוסר האחידות בשיניים שאינן ישרות.

במקרים רבים הטיפול האורתודונטי בבוגרים משלב ומהווה שלב ראשון בפתרון של חוסר שיניים וצורך בשחזור על גבי שתלים. במקרים בהם יש לשחזר את מיקום השיניים מחדש, למשל, לאחר עקירה, אז נסגר הרווח בין שתי ששיניים ואין אפשרות להחדיר לשם שתל, גם אז מתבצע טיפול של יישר שיניים אסתטי.

טיפול אורתודונטי ניתן באופן אסטטי גם במקרים של צפיפות רבה עם חפיפה בין השיניים. הדבר מהווה, מעבר לבעיה אסטטית קשה, גם קושי רב בצחצוח השיניים דבר הגורם להתפתחות בעיות בחניכיים ונזק לשיניים עצמן. משנן עם מרווחים זוכה אף הוא לפתרון אסטטי בעזרת טיפול אורתודונטי.

שיטות הטיפול האורתודונטי מותאמות לדרישות האסתטיות של הבוגרים הזקוקים לטיפול: אורתודונטיה לינגואלית - שיטה שבה הסמכים מודבקים בצד הפנימי, הנסתר, של השיניים; סמכים קרמיים - סמכים עשויים חרסינה בצבע השן, מודבקים בצד החיצוני של השיניים; שיטת invisalign - יישור השיניים מתבצע בלא סמכים אלא באמצעות סדרת קשתיות (פלטות שקופות).

יישור שיניים לבני נוער

גיל ההתבגרות שמתחיל בשנות העשרה המוקדמות מביא עימו שרשרת של שינויים משמעותיים אצל במתבגר, במישור הרגשי, הקוגניטיבי והגופני. במישור הפיזי עסוק מאד המתבגר הצעיר במראהו החיצוני ואם החיוך שלו אינו אסתטי ומושלם הוא פשט יפסיק לחייך. 

יישור שיניים לבני נוער ניתן מסיבות של בעיות במערכת הלעיסה וגם מסיבות אסטטיות. לרוב מדובר בבעיות המשלבות את שניהם. מצבים של צפיפות במשנן, משנן מרווח, "שיניים בולטות", "סגר הפוך", שיניים כלואות (קרא בפסקה נפרדת) ועוד. הטיפולים מונעים את התפתחות הבעיות ותורמים מאד לתחושת הבטחון העצמי של המתבגר.

                                                                                                   

פתרון הבעיות בגיל זה מונע את התפתחותן והטיפול קל יותר מאשר בגיל מבוגר.

שיניים כלואות

שיניים כלואות הן שיניים שאינן בוקעות וברוב המקרים כבר לא תבקענה כלל. הן נקראות כלואות מאחר ושורש השן מוכן לבקיעה מבחינת אורכו, אך הן אינן בוקעות. ברוב המקרים הסיבה לאי בקיעתם היא מנח לא תקין, סטייה ממסלול הבקיעה שלה ועוד. במקרים כאלו אסור להתעלם מהמצב מאחר ובהמשך עלול להיגרם נזק לשיניים הסמוכות להן,בקיעה והטייה שלהן, ציסטות וזיהומים. לרוב יישאר מרווח במשנן, של השן החסרה, דבר המהווה בעייה תפקודית ואסטטית קשה.

במהלך הטיפול האורתודונטי מפנים מקום לשן הכלואה בעזרת סמכים על השיניים ("גשר", "ריבועים") ובהמשך מתבצעת על ידי כירורג פה ולסת, במרפאתנו ובנוכחות האורתודונט המטפל, חשיפה כירורגית של השן הכלואה. החשיפה הכירורגית היא ניתוח מקומי (בהרדמה מקומית) שבמהלכו "מרימים" את החניכיים. האורתודונט מדביק סמך על השן הכלואה ואז הכירורג תופר חזרה את החניכיים. בהמשך, לאחר החלמת החניכיים, מושך האורתודונט באופן איטי, מבוקר ועדין את השן אל מקומה.

הבקעת שן כלואה הינו הליך חשוב בהחזרת אסטטיקה ותפקוד תקין למערכת הלעיסה. אין תחליף לשן הכלואה.

הליך זה, של הבקעת שיניים כלואות, הינו שיתוף פעולה בין מומחים בתחומי רפואת השיניים לטובת המתרפאים.

המצאות המומחים הללו תחת קורת גג אחת, במרפאתנו,תוך שיתוף פעולה מדהים ורב שנים, מזמנת טיפול מיטבי וייחודי למטופלים שלנו.

מקרים שטופלו במרפאה

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני